Ήθελε τους « Αγίους ...» για να πάρει μπρος ο Πέλοπας!

Μετά από αρκετό καιρό, ο Πέλοπας Κιάτου εμφανίστηκε σε αρκετά καλή κατάσταση στη φιλική αναμέτρηση με τους Αγίους Θεοδώρους, όπου και επιβλήθηκε με 2-1.
Το πρώτο ημίχρονο έμεινε στο 0-0, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν, αλλά να μην καταφέρνουν κάτι, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν δοκάρι με τον Λίλιο.
Στην επανάληψη ο Πέλοπας κατάφερε να προηγηθεί με τέρμα του Μιχαλόπουλου (ο οποίος έχασε και ευκαιρία για ακόμα ένα τέρμα), για να φέρουν το ματς στα ίσια οι φιλοξενούμενοι με τον Αθανασάκη.
Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο νεαρός Παλογιαννίδης, με τους «ερυθρόλευκους» να δείχνουν ότι τουλάχιστον μέσα στο Κιάτο θα είναι δυνατοί.
Από την άλλη πλευρά, οι Άγιοι ακόμα δεν έχουν δείξει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά σίγουρα στα επίσημα θα φανούν όλα.